Nakladatelství MintyFox

Zakladatelky

Ilona Bittnerová a Lilia Khousnoutdinova. Společně vytvořily nezávislé nakladatelství, které podporuje malé projekty s velkými tématy.

Nakladatelství MintyFox

Zakladatelky

Ilona Bittnerová a Lilia Khousnoutdinova. Společně vytvořily nezávislé nakladatelství, které podporuje malé projekty s velkými tématy.

Pro obě zakladatelky, Ilonu Bittnerovou i Lilii Khousnoutdinovou, je MintyFox už druhým nakladatelstvím, které vytvořily. Spojily tak do jednoho projektu své předcházející projekty, aby rozšířily možnosti, jak ve vydávání vlastních knih, tak v podpoře nezávislých autorek a autorů, kteří si knihy nemohou vydat sami nebo jejich tvorba není určena pro mainstreamová nakladatelství.

Mezi jejich další společné projekty se řadí například e-shop pro těhotné ženy MamaLuna či Ecstatic Fashion, módní značka pod kterou najdete ženské šperky a oblečení. 

ZAKLADATELKA

Lilia Khousnoutdinova

Politoložka a historička, ceremonialistka, designerka, dula a publicistka, také zakladatelka projektů Womens academy, Žena v zenu, Jsem žena, Cesta extáze, NF Propolis a spoluzakladatelka NF Šťastné Česko.

Sama sestavila dva díly knihy Ženské příběhy, spolupodílí se na knihách v rámci projektu Jsem žena. Kniha Novodobé ženské rituály, kde je také spoluautorkou, vyšla už ve druhém vydání a je právě první knihou vydanou nakladatelstvím MintyFox. MintyFox splnilo její sen o odvážném nakladatelství pro moderní ženu. 

“Miluji knihu, která je zbrusu nová “čerstvě upečená”, právě dovezena z tiskárny, její vůni, poselství něčeho nového, co začíná a nový příběh, který bude vyprávět.”
Lilia

ZAKLADATELKA

Ilona Bittnerová

Podnikatelka, cestovatelka, ambasadorka osvěty menstruace.

První nakladatelství založila ve chvíli, kdy při dokončování knihy Ženství jako dar, zjistila, že podmínky pro vydávání knih jsou pro autory nevyhovující a rozhodla se vydat si ji sama.

Tématem, kterému se dlouhodobě věnuje, je osvěta v oblasti menstruace, nehormonální antikoncepce a moderních menstruačních pomůcek.

“Kniha je pro mě malé umělecké dílo. Miluji knihu jako celek. Spojení propracované vazby s promyšlenými ilustracemi a zajímavým obsahem, šustění a vůni papíru. Je to pro mě takové umění do kapsy.”
Ilona

Nakladatelství MintyFox

A jeho vize

Nakladatelství MintyFox vydává knihy z autorské tvorby Ilony Bittnerové a Lilie Khousnoutdinové. Dále se zaměřuje na knihy nezávislých autorů a autorek, kteří se ve svých knihách pouští do osvěty kontroverzních či tabuizovaných témat. 

Pro MintyFox je důležité otevírat nová témata nebo nové pohledy na ženská témata, o kterých se moc nemluví: respekt k porodu, menstruace, přechod či potrat.

Dalším tématem pro nakladatelství MintyFox jsou pohádky, zvlášť pokud vychází z hlubších témat nebo čerpají z historie či kulturního dědictví a směřují děti jemným nebo originálním způsobem k životním hodnotám jako je respekt, zodpovědnost a přátelství.

Vizí MintyFox je jít ke kořenům témat, ke kořenům kultury a příběhů, které vypráví, ale také bořit stereotypy a objevovat příběhy nové.

Kniha není jen o obsahu, proto je u knih vydávaných nakladatelstvím MintyFox kladen důraz na kvalitní vazbu, krásné ilustrace a grafické zpracování. Cílem je, aby každá kniha z nakladatelství vyšla jako jedinečný drahokam, který bude v knihovně zářit.