MINTYFOX UVÁDÍ

Dračí zeměpis

Věděli jste, že je na Zeměkouli místo jménem Dračizemě? Že ne? Pak tedy přijměte pozvání na malý výlet za našimi dračími sourozenci, Bucifousem a Tarantinkou, kterým zrovna skončil dračí školní rok a začaly dračí prázdniny. A který školou povinný drak by chtěl o prázdninách sedět doma, že? No žádný přece!

Bucifousek s Tarantinkou se o prázdninách vydávají z rodné Dračizemě na velkou výpravu do lidského světa. Jsou to dráčci zvídaví, takže se vydávají na cestu směrem na jih, aby toho co nejvíce viděli. Vypraví se přes Itálii k vysněnému africkému kontinentu, ale cestou na ně číhají různé nástrahy, spousta dobrodružství, noví přátelé a možná i noví nepřátelé.

A tak se Bucifousek s Tarantinkou postupně učí samostatnosti a zjišťují, jak je dobré mít dračího sourozence, protože ve dvou se to vždycky lépe táhne. Neztratí se naši dráčci v tom velkém lidském světě? A stihnou se vrátit včas, než začne nový dračí školní rok?

Dračí sourozenci na své cestě potkávají spoustu postaviček, které je často nutí k zamyšlení. Někdy jsou to malí pomocníci, jindy naopak škodiči. Příběh je akční a trochu poučný, přináší inspiraci a nechybí v něm ani laskavý humor. Kniha je vhodná pro děti ve věku ca 6 – 12 let, ale může pobavit a potěšit i dospělého čtenáře.

O autorech

Jaromír Míra Červenka je nezávislý novinář, fotograf a spisovatel. Publikuje v řadě časopisů, vydává cestopisnou literaturu i beletrii, píše knížky pro děti. V současnosti už má na kontě víc, jak dvě desítky titulů.

Šárka Meisnerová Gruntová je pražská výtvarnice, která se věnuje nejen kresbám a ilustracím pro děti, malbě, ale také například tvorbě keramických figurálních plastik.