Nakladatelství MintyFox

Hledáte vydavatele?

MintyFox je nezávislé nakladatelství pro odvážné autory. Pokud jste spisovatel nebo spisovatelka a hledáte nakladatele, může být MintyFox právě tím vaším. Zjistěte, zda je vaše kniha tou, která zapadá do konceptu MintyFox. 

Jaké knihy MintyFox vydává?

Tituly, které se zaměřují na dané téma z nové perspektivy.
Tituly, které se nebojí tabuizovaných témat.
Tituly populárně naučné.
Tituly, které otevírají nové archetypy a nabourávají stereotypy.
Témata pro MintyFox jsou zejména ta s ženskou tématikou - svoboda, úcta k ženě, cykličnost, plodnost, mateřství.
Dalším tématem jsou pohádkové příběhy a literatura pro děti.

Jaké jsou možnosti spolupráce?

Všechny zde uvedené možnosti jsou základní návrhy a na každém projektu je možné domluvit se na podrobnostech a úpravě podle potřeby. Základní podoby spolupráce jsou tři:

Vy máte rukopis, který chcete vydat a my vše zařídíme za vás včetně ilustrací, grafiky, sázení apod. Samozřejmě ve spolupráci s vámi. Knihu prodáme na našich distribučních kanálech. Jako autor/ka dostanete % z vydaných výtisků nebo jednorázový autorský poplatek.
Máte rukopis, ale knihu si chcete prodat sám/sama. Vše pro vás zařídíme a knihu vydáme, ale náklady a distribuci si zařizujete sám/sama.
Stáváme se obchodními partnery. Váš rukopis přetvoříme v knihu a vydáme. Náklady i zisk se pak dělí rovnocenně 50% pro vás i pro nás.

Co od vás potřebujeme, pokud chcete naši spolupráci na vaší knize?

Pokud chcete nakladatelství oslovit pro spolupráci s vydáním vaší knihy, tady je pro vás návod, jak na to.

  • 1
    Projděte si témata a vizi nakladatelství a zvažte, jestli vaše kniha některé z témat obsahuje.
  • 2
    Napište nám něco o sobě, o knize o tom, jak a proč vznikla a přiložte alespoň část knihy k přečtení.
  • 3
    Napište nám, o jakou formu spolupráce (viz výše) se vám jedná a připojte svůj kontakt.

To vše nám pošlete na info@mintyfox.cz.

Nakladatelství MintyFox

A jeho vize

Nakladatelství MintyFox vydává knihy z autorské tvorby Lilie Khousnoutdinové a kol. Dále se zaměřuje na knihy nezávislých autorů a autorek, kteří se ve svých knihách pouští do osvěty kontroverzních či tabuizovaných témat. 

Pro MintyFox je důležité otevírat nová témata nebo nové pohledy na ženská témata, o kterých se moc nemluví: respekt k porodu, menstruace, přechod či potrat.

Dalším tématem pro nakladatelství MintyFox jsou pohádky, zvlášť pokud vychází z hlubších témat nebo čerpají z historie či kulturního dědictví a směřují děti jemným nebo originálním způsobem k životním hodnotám jako je respekt, zodpovědnost a přátelství.

Vizí MintyFox je jít ke kořenům témat, ke kořenům kultury a příběhů, které vypráví, ale také bořit stereotypy a objevovat příběhy nové.

Kniha není jen o obsahu, proto je u knih vydávaných nakladatelstvím MintyFox kladen důraz na kvalitní vazbu, krásné ilustrace a grafické zpracování. Cílem je, aby každá kniha z nakladatelství vyšla jako jedinečný drahokam, který bude v knihovně zářit.